V granulích hledejte především maso!

Měl by být pes krmen vegetariánskou stravou? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíme zvážit, co konkrétně obsahuje tato vegetariánská strava. Odpověď je obilí a zeleninu. A zde problém začíná. U vegetariánských psích potravin se běžně používají tři typy zrn . Jsou to sója, pšenice a kukuřice. To jsou navíc potraviny, které mohou způsobovat alergie u psů. Zrna mají unikátní složení tuku, který má vysoký obsah omega-6 tuků a nízký obsah omega-3 tuků. Nicméně, psí mozek se podobá lidskému v tom, že ho ovlivňuje více omega-3 tuků než omega-6. Když mozek není v rovnováze, nefunguje optimálně. Snadno začnete vidět známky toho, že pes má potíže s koncentrací a soustředěním.

Zákony v přírodě jsou dané a strava je jedním z nich. Psi potřebují maso k přežití. Složení obilovin, to jsou především sacharidy a trochu bílkovin a menší množství tuku. V průměru osahuje obilí ve 100 gramech asi 15 g sacharidů, 2 g bílkovin a přibližně 0,5 g tuku.

Malé množství bílkovin a nedostatek aminokyselin nepodporují delší život psa. Při krmení psa dietním krmivem, které je založené na obilí a zelenině, se může zdát, že se psovi daří krátkodobě lépe, ale z dlouhodobého hlediska je tomu přesně naopak. Tento proces může trvat roky, ale je nezvratný. Přestože psi jsou schopni jíst obiloviny a vstřebávat některé živiny z obilí, není to jejich high-oktanové palivo. Psi nikdy neputovali do kukuřičného pole, aby si uloupili jeden kukuřičný klas. To je důvod, proč psi v přírodě jedli maso a přežili po tisíciletí. Jestli by tedy měli být psi krmeni vegetariánské stravou?

 Je to na vás a vašem rozhodnutí.